תכנון ובקרת פרויקטים – יצירת תכניות עבודה לפרויקט ובקרתן

הסטטיסטיקות מדברות על פרויקטים שאינם מסתיימים בזמן, שחורגים מתקציב או שמבוצעים באיכות ותכולה שאינם לשביעות רצון הלקוח. השקעה בתכנון פרויקט באופן נכון ומדויק מקדמת עמידה ביעדי הפרויקט והשגת מטרותיו. 

תוכנית עבודה מלאה לפרויקט יכולה להכיל בין היתר לוח זמנים (גאנט), תוכנית ניהול סיכונים, ניהול שינויים, ניהול תצורה, ניהול תקשורת ועוד. תוכנית כזו מוגדרת כתוכנית בסיס (Baseline) ועליה מבוצעים הבקרה וניהול השינויים.

פעמים רבות מובילי פרויקט בארגונים הם אנשים עם רקע בעולם התוכן של הפרויקט ולאו דווקא בעלי רקע ניהולי. על כן הם נעדרים לעיתים את סט הכלים הנדרש לתכנון, בקרה וניהול פרויקט. 

צוות Leadera יכול לסייע למובילים אלו לבנות תוכניות עבודה ותשתית ניהולית לניהול פרויקט חדש, כמו גם סיוע בבקרה על הפרויקט לאורך חייו. 

פתרון זה יכול להיות מיושם בפרויקט אחד או יותר בארגון תוך ליווי וחניכה אישית של מנהל הפרויקט, על פי הצורך.

מה כולל הפתרון?

 לימוד הפרויקט ומסמכיו

 היכרות עם בעלי הענין הרלוונטיים

 הובלת צוות הפרויקט ליצירת תוכנית עבודה פרויקטלית

ליווי הנהלת הפרויקט בתהליך הבקרה

 חניכה אישית למנהל הפרויקט על-פי הנדרש

 


למי מתאים הפתרון?

 לארגונים שאינם מתמחים בניהול פרויקטים אך מפעם לפעם נדרשים לכזה ורוצים סיוע בניהול פרויקט מקצועי

 לארגונים הנדרשים על ידי הלקוח שלהם לנהל את הפרויקט בדרך מסוימת

לארגונים בהם מנהלי הפרויקטים רוצים לעמוד ביעדים שהוגדרו

 לארגונים בהם הסמנכ"לים רוצים להשיג שביעות רצון לקוח

לארגונים בהם מנכ"לים מעוניינים במידע תומך החלטה מתומצת ונגיש על הפרויקט

לארגונים בהם משרד ניהול הפרויקטים (PMO) מעוניין בבקרה תקציבית נאותה שתשפר תזרים מזומנים

למידע נוסף, השאירו פרטים עכשיו בטופס המופיע מטה ונחזור אליכם בהקדם:

אודות Leadera

חברת Leadera הינה חברת ייעוץ והדרכה המובילה חברות וארגונים למצוינות בתהליך ניהול הפרויקטים. לחברה צוות יועצים מנוסה במגוון סוגי פרויקטים ותעשיות המקפיד על יצירת פתרונות מותאמים אישית לצרכי הארגון.

בראש החברה עומדת גלית יסקרביץ-טיץ (PMP) – מומחית בניהול פרויקטים, בעלת ניסיון של אלפי שעות ייעוץ והדרכה לחברות מקומיות ובינלאומיות. גלית היא מוסמכת PMP, בעלת MBA ותעודת מנהלת פרויקטים מוסמכת מאוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון, מכהנת כסגנית-נשיא בעמותת מנהלי הפרויקטים בישראל (PMI) ומרצה מן החוץ במכון הטכנולוגי חולון.

בין הארגונים להם סייענו בניהול הפרויקט - מוטורולה, משרד הבריאות, whitewater ועוד...

שאלות נפוצות

מה מכילה תוכנית עבודה מקיפה וכוללת לפרויקט?

תוכנית עבודה מקיפה לפרויקט כוללת:

תכולה
לוח זמנים
תקציב
תוכנית איכות
תוכנית איוש
תוכנית תקשורת ומימשקים
סיכונים
תכנון רכש
תוכנית לניהול בעלי ענין
תכנון הבקרה
תכנון תצורה

פעמים רבות אין צורך בכל התכולה שמתוארת לעיל ויש לבחור מהן תתי-התוכניות שרלבנטיות לפרויקט המדובר, ובייחוד להגדיר באיזה היקף תיכתב כל תת- תוכנית.

 

איך מתבצע ליווי ביצירת תכניות פרויקט?

מדובר בעבודה משותפת של מנהל הפרויקט עם יועץ Leadera. חלוקת העבודה בינהם תקבע על פי צרכים ורצון הלקוח. החל ממצב בו Leadera נותנת הנחיות כלליות וצוות הפרויקט מבצע את התכנון עצמו ומגיש תוצרים לסקירה והערות, ועד למצב בו פעולת התכנון מבוצעת על ידי צוות Leadera כאשר מנהל הפרויקט מלווה ומסייע.

מהם תוצרי בקרת פרויקט?

תוצר הבקרה הנפוץ ביותר הוא דו"ח סטטוס והאחראי להפקתו הוא מנהל הפרויקט.

כדאי להבחין ברמת הדיווח בין בעלי ענין שונים שכל אחד מהם מעונין לקבל מידע מזוית ראיה קצת שונה ולכן נדרש "לארוז" את המידע באופן שונה עבור הגורמים השונים. למשל, מנהל בכיר ירצה לרוב לשמוע את הסטטוס ב"כותרות" ללא פירוט רב, יחד עם זאת ירצה להיות מיודע על "דגלים אדומים" והתרעות על סיכונים. לקוח חיצוני לעומת זאת יתעניין במידע ברזולציה קצת שונה, וכן הלאה.

כיצד מבטיחים מצוינות בניהול פרויקטים בארגון לאורך זמן?

השגת מצוינות בניהול פרויקטים הינה תהליך למידה ועבודה מתמשך, הדורש גם פיתוח של תהליכים ותשתיות ארגוניות מתאימות (כגון בניית מתודולוגיה) וגם פיתוח והשקעה באנשים הרלבנטיים בארגון (כגון קורסים). מעטפת פתרונות המתיחסים גם לתהליכים וגם לאנשים תאפשר מצוינות בניהול פרויקטים לאורך זמן ותבטיח שיפור מתמיד והשגת תוצאות עיסקיות נדרשות.

לקוחות ממליצים עלינו

  • גדעון רמתי, לשעבר מנהל תכנון ובקשת פרויקטים (PMO), מוטורולה ישראל

    עבודת מחשבה, תכנון וראייה מערכתית בהובלת גלית יצרו תכניות עבודה מפורטות לפרויקטים, תוכניות בעזרתן הצלחנו למנוע מסיכונים להתממש, להתמודד עם אי הוודאות, ולעמוד ביעדי הפרויקט שהוגדרו ובכללם לצאת עם המוצרים בזמן שהוקצב לנו.

למידע נוסף, השאירו פרטים עכשיו בטופס המופיע מטה ונחזור אליכם בהקדם: